Coraz więcej ludzi cierpi na bóle kręgosłupa. Jest to najczęściej spowodowane złym doborem krzesła, na którym spędzamy 8 godzin naszej pracy. To mit, że podczas siedzenia, nasze mięśnie nie pracują. Nieprawidłowa pozycja zwiększa napięcie, co prowadzi do wielu schorzeń kręgosłupa i mięśni, a także problemów z krążeniem, bólów głowy, żylaków.

W dużym skrócie postaramy się podpowiedzieć na co musimy zwrócić uwagę kupując krzesło.

  • Regulowana wysokość siedziska – to bardzo istotny element, szczególnie w przypadku osób bardzo niskich i bardzo wysokich. Stopy powinny swobodnie leżeć na podłożu. Ułóż je w ten sposób, żeby między nimi a podudziami utworzył się kąt prosty.
  • Regulowana głębokość siedziska – najzdrowsza pozycja to taka, dzięki której na siedzisku znajduje się około ¾ ud. Regulowana głębokość umożliwia dopasowanie krzesła do każdej sylwetki. Uciskanie ud przez krawędź siedziska jest nie tylko niewygodne, ale też powoduje drętwienie nóg. Dobre siedzisko powinno być wyprofilowane tak, by lekko opadać w dół i umożliwiać swobodny przepływ krwi.
  • Regulowany zagłówek – dobre modele krzeseł obrotowych posiadają zagłówki, których kąt odchylenia i wysokość można regulować.
  • Regulowana szerokość siedziska – możliwa dzięki wysuwanym na boki podłokietnikom. Bardzo istotna w przypadku osób z nadwagą: większość modeli krzeseł jest przystosowana do budowy ciała szczupłych użytkowników.
  • Regulowane podłokietniki – to bardzo istotne, szczególnie, jeśli jesteś osobą bardzo niską/bardzo wysoką. Dzięki regulowanej wysokości, będziesz mieć możliwość dopasowania podłokietników do swojego wzrostu.
  • Automatyczne dopasowanie profilu do pleców siedzącego? Krzesła obrotowe z wyższej półki potrafią wiele. Ich oparcie reaguje na siłę nacisku pleców i odpowiednio się odchyla, profiluje.
  • Mechanizm synchro to bardzo przydatna funkcja umożliwiająca automatyczną, synchronizacyjną regulację oparcia i siedziska

Nie bagatelizuj wyboru krzesła.

Model obrotowy z pełną regulacją, wygodnym wypełnieniem z pianki, podłokietnikami i zagłówkiem to podstawa, jeśli chcesz żeby po kilku latach Twój kręgosłup był zdrowy.
Ładny design, piękne, skórzane obicie nie pomoże, jeśli krzesło nie posiada wyprofilowanego oparcia z możliwością zmiany wysokości.
Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego dla każdej osoby krzesła.
W naszym salonie posiadamy kilkanaście modeli krzeseł, na których można przetestować wszystkie wspomniane mechanizmy.