REGAŁY MAGAZYNOWE

Regał metalowy to popularny element wyposażenia wielu pomieszczeń. Można na nim bowiem poustawiać przedmioty, które nie są potrzebne w danej chwili, tym samym lepiej organizując przestrzeń. Regały pełnią więc funkcję porządkującą. Idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku małych, jak i większych towarów.

Regały metalowe można podzielić na kilka rodzajów:

  • regały półkowe,
  • regały paletowe,
  • regały aktowe,
  • regały sklepowe.

Wybór jest uzależniony od ich przeznaczenia. W magazynach, gdzie składowane są palety, najlepiej sprawdzą się regały paletowe, które na chwilę obecną cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ dają możliwość łatwego dostępu do ustawionych na nich towarów (również dla wózków widłowych). Regały półkowe można częściej spotkać w garażach. Są one bowiem przeznaczone raczej do składowania produktów w opakowania czy pojemnikach o różnej wielkości. Regały aktowe z kolei idealnie sprawdzają się w biurach i archiwach – muszą jednak spełniać międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Regały metalowe są łatwe w montażu, a przede wszystkim trwałe. Odznaczają się dużą elastycznością, dzięki czemu można dopasować ich konfigurację do indywidualnych potrzeb klientów. Mogą więc osiągać różne wymiary, zarówno jeśli mowa o wysokości, jak i szerokości oraz głębokości. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach, w tym: składzikach, warsztatach, przestrzeniach przemysłowych, kantorkach, a nawet na zapleczach sklepów. Najczęściej jednak są wykorzystywane przestrzeniach magazynowych i fabrycznych.

Regały metalowe – wybór

Wszystkie regały metalowe charakteryzują się dużą trwałością i stabilnością, szczególnie jeśli wykonane są z wysokiej jakości stali. Rodzaj stali jest niezwykle ważny, bo od tego zależy udźwig całego regału, który może się wahać od 40 do nawet 600 kg. Ważną rolę odgrywa tu również sposób montażu. Poszczególne elementy mogą być montowane na wcisk lub mocowane śrubami. Niektóre regały trzeba dodatkowo przytwierdzić do ściany, aby były w pełni stabilne. To właśnie na materiał i udźwig należy w głównej mierze zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu.

W naszej ofercie znajduje się kilka propozycji regałów metalowych, a wśród nich można znaleźć tradycyjne rozwiązania, które sprawdzą się w wielu wnętrzach, jak i meble tworzone na indywidualne zamówienia. Wszystkie rozwiązania uwzględniają obowiązujące obecnie standardy.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty i do kontaktu.

Dostępne kolory