SZAFY KARTOTEKOWE

Do przechowywania dokumentów najlepiej sprawdzają się metalowe szafy kartotekowe i aktowe. Najczęściej są to modele z szufladami, w których można przechowywać dokumentację. To bardzo praktyczny sposób na uporządkowanie papierów oraz zapewnienie im należytego bezpieczeństwa. Szafy kartotekowe można bowiem wyposażyć w zamki (w tym zamek centralny), ograniczając tym samym dostęp do przechowywanych w nich przedmiotów. Dodatkowo, ich szuflady mogą posiadać specjalnie ukształtowane obrzeże przystosowane do zawieszania kartotek lub teczek.

Metalowe szafy aktowe i kartotekowe są popularne m.in. w placówkach medycznych, archiwach, urzędach czy bibliotekach. Jeśli mowa o meblach z szufladami, to mogą mieć one różne wymiary.  Najpopularniejsze są szuflady dopasowane do formatu A4 i B5, ale dostępne są też modele przeznaczone na papiery o wymiarach A3, A4 czy A6. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Szafy kartotekowe są wyposażone w specjalną blokadę, która pomaga w zachowaniu stabilności mebla – dzięki niej można wysunąć jedną szufladę bez zagrożenia, że szafka się przewróci. Same szuflady są natomiast zamontowane na teleskopowych prowadnicach kulkowych ze specjalnym zabezpieczeniem przez wypadaniem.

W zależności od konstrukcji mebli kartotekowych, ich konfiguracji oraz materiałów, z których zostały wykonane, można ustalić udźwig szaf – maksymalnie jest to około 60 kg.

Szafy aktowe mogą również przyjąć formę tradycyjnych regałów z drzwiczkami skrzydłowymi, przesuwnymi lub żaluzjami. Takie drzwiczki, podobnie jak wspomniane wcześniej szuflady, można wyposażyć w zamek, który będzie ograniczał dostęp do przechowywanych w nich dokumentów. Jeśli w danym pomieszczeniu będzie znajdowało się wiele takich mebli, warto pomyśleć o zamontowaniu zamka centralnego, co zdecydowanie ułatwi użytkowanie mebla.

Dlaczego my?

Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny – wyjaśniamy wszelkie wątpliwości, doradzamy, a przede wszystkim odpowiadamy na potrzeby. Dostępne w naszej ofercie meble wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Cechuje je również staranność wykonania i możliwość tworzenia spersonalizowanych konfiguracji. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści, którzy służą pomocą w każdej sprawie.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty i do kontaktu.

Dostępne kolory