Czy wiesz, że człowiek spędza średnio 13 godzin dziennie w pozycji siedzącej, co w ciągu całego zawodowego życia daje około 80 000 godzin? Podczas siedzenia nasz organizm, a więc i kręgosłup, narażony jest na nieustanne przeciążenia, sięgające wartości nawet stu kilogramów. Z myślą o naszym zdrowiu powstał fotel z Systemem VMS Orthopedic, który pozwala na ruch siedziska we wszystkich kierunkach i pobudza ciało do systematycznego ruchu. Przez to mięśnie stają się bardziej elastyczne i mogą pełnić funkcję wsparcia dla kręgosłupa. Dzięki temu unikamy negatywnych skutków niewłaściwego siedzenia i zniekształceń kręgosłupa.

Siedzenie biodynamiczne w odróżnieniu od nieprawidłowego siedzenia statycznego pozwala uniknąć szybkiego zmęczenia mięśni stabilizujących kręgosłup, jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania kręgosłupa. Siedzenie biodynamiczne oznacza siedzenie na ruchomej powierzchni z możliwością ruchu we wszystkich trzech wymiarach przestrzeni. Mechanika dynamicznego siedzenia uwalnia i stymuluje prozdrowotne ruchy ciała. VMS Orthopedic to pierwszy biodynamiczny system zdrowego siedzenia, uwzględniający całe spektrum ruchu człowieka. Fotele wyposażone w VMS Orthopedic spełniają nie tylko wymogi ergonomicznego siedzenia, ale i nadają im nowy wymiar – twierdzi specjalista fizjoterapii Robert Harasimowicz.

Aby umożliwić biodynamiczne siedzenie, nie wystarczy sama opcja ustawiania powierzchni siedziska przy pomocy dźwigni. Siedzisko musi bowiem uwzględniać cały zakres ruchu człowieka i zapewnić ciału trójwymiarową platformę, na której możliwe jest przeprowadzenie wszystkich naturalnych procesów ruchu. Mechanizm VMS Orthopedic umożliwia ruch ciała we wszystkich trzech kierunkach. Siedząc na krześle VMS Orthopedic czujemy się swobodnie, a nasze ciało nie jest usztywnione. Krzesło skonstruowane jest tak, aby zachęcać do zwiększenia aktywności ruchowej podczas siedzenia. A aktywność, jak wiemy, jest podstawą dobrego samopoczucia, które jest potrzebne także i w pracy.

Mechanizm VMS Orthopedic zastosowano w modelach obrotowych z kolekcji In Access, Partner, String, Dual, Ceo.

 

Źródło:

bejot.eu